Procedura wyjazdów pracowników na szkolenie

PROCEDURA WYJAZDOWA W CELACH SZKOLENIOWYCH

 

Krok 1. Proces rekrutacji

Ogłoszenie o rekrutacji na wyjazdy pracowników uczelni w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych dotyczące kolejnego roku akademickiego będzie dostępne w połowie lipca na stronie internetowej Działu Spraw Międzynarodowych oraz w systemie ISAPS. Termin przyjmowania zgłoszeń będzie ustalany w każdym roku około 31 sierpnia.

Zgłoszenie się do wyjazdu polega na dostarczeniu do Uczelnianego Koordynatora Programu Erasmus+ wniosku o wyjazd pracownika. Link do wzoru wniosku. Do wniosku należy dołączyć uzasadnienie wyboru danej uczelni zagranicznej.

3) Wyboru osób zakwalifikowanych do wyjazdu dokonuje komisja rekrutacyjna pod przewodnictwem Kanclerza WSG.  Pozostali członkowie komisji: Dyrektor Działu Spraw Międzynarodowych i Uczelniany Koordynator Programu Erasmus+. Kandydaci zostaną poinformowani za pomocą poczty elektronicznej o wynikach rekrutacji w ostatnich dniach września. Zakwalifikowani kandydaci przed wyjazdem powinni zadbać o ubezpieczenie zdrowotne poza granicami kraju. Uczelnia zaleca, aby pracownik złożył do Wojewódzkiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia wniosek o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

 

Krok 2. Zgłoszenie do uczelni zagranicznej

Pracownik uczelni po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu go do wyjazdu powinien skontaktować się z wybraną uczelnią zagraniczną w celu ustalenia szczegółów pobytu, w tym terminu wizyty i harmonogramu szkolenia.

 

Krok 3. Podpisanie umowy między pracownikiem a WSG

Po ustaleniu szczegółów wyjazdu z uczelnią partnerską należy zgłosić się do Uczelnianego Koordynatora Erasmus+ w WSG w celu podpisania umowy. Link do wzoru umowy. Wyjeżdżającemu pracownikowi przysługuje stypendium uzależnione od kraju docelowego oraz długości pobytu. Stypendium na wyjazd wypłacane jest w gotówce niezwłocznie po podpisaniu umowy.

 

Krok 4. Wyjazd do uczelni zagranicznej

Pracownik może podczas pobytu w uczelni zagranicznej zwrócić się do biura Programu Erasmus+ w tej uczelni lub skontaktować się z Działem Spraw Międzynarodowych WSG w każdej ważnej dla siebie kwestii. Pracownik jest zobowiązany do promocji WSG w uczelni zagranicznej, proponowania nowych form współpracy, na przykład w ramach wspólnych projektów.

 

Krok 5. Formalności po powrocie

Aby rozliczyć się z wyjazdu w celu szkoleniowym w ramach Programu Erasmus+ należy przedstawić komplet podpisanych przez uczelnię zagraniczną dokumentów: Program szkolenia oraz Confirmation letter. Na podany w procesie rekrutacji adres mailowy pracownik otrzyma także link do ankiety Erasmusa. Wypełnienie jej jest obowiązkowe. Link do ankiety zostanie wysłany na adres poczty elektronicznej, który pracownik podał w procesie rekrutacji. Linki do wzorów dokumentów: Program szkolenia, Confirmation letter.

Każdy pracownik jest zobowiązany przygotować raport z wyjazdu na wewnętrzne potrzeby uczelni wraz ze zdjęciem.

Aktualności

PARTNERZY WSPÓLNIE TWORZYMY JAKOŚĆ

  • Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
  • LOGON SA
  • Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA Holding
  • BZWBK
  • Mobica
  • PIT
  • Sunrise System
  • Pracuj.pl
  • Rewital
© 2024 Wyższa Szkoła Gospodarki